Chińskie pierogi

Pierogi mają swoje odmiany typowe dla konkretnego miejsca niemal w każdym kraju na świecie. Chińska kuchnia nie stanowi odstępstwa od tej reguły i znalazło się w niej miejsce na niezwykle popularną w Państwie Środka wersję tego dania. Chińskie pierożki występują w wielu wariantach (między innymi są to pierogi won ton oraz dim sum) i mają bardzo wielu fanów. W każdym przypadku jest to farsz owinięty w cieniutkie ciasto.

Farsz pierogów przyrządzanych po chińsku różni się jednak od tego, co można spotkać w naszym rodzimym kraju. Azjaci do przygotowania nadzienia często korzystają z różnych mięs i składników takich, jak wieprzowina, wołowina czy owoce morza. Wielokrotnie można również spotkać farsze warzywne (zwłaszcza z kapustą i marchewką), a także z grzybami shitake.

Pierogi smażone lub gotowane

Pierożki chińskie serwowane w naszej restauracji przyrządzamy na dwa sposoby do wyboru – smażone lub gotowane. Najczęściej mają one kształt malutkich sakiewek, choć zdarzają się też bardziej podłużne, zbliżone wyglądem do naszych rodzimych pierogów.

W naszym menu dostępnych jest wiele wariacji na temat farszu, zarówno w wersji wegetariańskiej, jak i mięsnej, wśród których szczególnie polecamy:

  • kapusta pekińska, marchew, jajko i makaron sojowy,
  • kurczak i grzyby shitake,
  • wieprzowina i kolendra,
  • owoce morza, krewetki i marchew.

Szybka dostawa i zamówienia on-line

Dla wygody naszych Klientów oferujemy w naszej restauracji wygodny sposób dokonywania zamówień za pomocą naszej strony internetowej. Niezależnie od tego, czy robisz sobie przerwę na lunch w trakcie pracy, czy chcesz spędzić miły wieczór z przyjaciółmi, potrawy z naszej restauracji spełnią Twoje oczekiwania.

Dostawy możliwe są na terenie dzielnic: Wola, Ochota, Śródmieście oraz Praga Północ. Wszystkie dania można zamawiać pojedynczo, jak i skomponować z nich swój wyjątkowy zestaw. Dokładamy wszelkich starań, aby realizacja zamówień przebiegała sprawnie i szybko, a dostarczane posiłki były zawsze ciepłe i świeże.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym pełnym menu oraz do kontaktu z naszą restauracją w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości.