Porady jak zrobić placki ziemniaczane z mąką kukurydzianą

Kto powiedział, że placki ziemniaczane są tylko na śniadanie? Istnieje wiele potraw, w których są one używane jako dodatek do dań, ale jeśli je uwielbiasz, to powinieneś spróbować zrobić je w domu. Placki ziemniaczane są nie tylko na śniadanie, ale można je podać również na obiad.

Placki ziemniaczane są wykonane z tłuczonych ziemniaków, jaj, mleka, sody oczyszczonej, soli i oleju roślinnego. Tak więc, aby zrobić placki ziemniaczane musisz użyć patelni i rozprowadzić na niej mieszankę. Następnie gotować przez 2 do 3 minut na średnim ogniu.

Mąka kukurydziana jest nie tylko używana do robienia chleba, ale może być również używana do robienia placków ziemniaczanych. Mąka kukurydziana jest zdrowszą alternatywą mąki pszennej, ponieważ zawiera mniej węglowodanów. Aby zrobić placki ziemniaczane, należy dodać trochę mąki kukurydzianej do tłuczonych ziemniaków. Można też dodać do niej trochę szczypiorku, cebuli i innych ziół.

Możesz podać ten placek ziemniaczany z jakimś serem lub sosem pomidorowym do podania jako danie boczne.

Wnioski:

Następnym razem, gdy przygotowujesz się do zrobienia placków ziemniaczanych, to zachowaj te proste kroki w swoim umyśle. Te proste wskazówki pomogą Ci zrobić pyszne i smaczne placki ziemniaczane.