5 wskazówek, które sprawią, że Twoje muffiny będą smakować wyśmienicie

Czy jesteś miłośnikiem jedzenia? Jeśli tak, to na pewno próbowałeś muffinów. Są pyszne i sycące, ale wiele razy jemy je nie wiedząc, że zawierają wiele szkodliwych substancji chemicznych i konserwantów, które nie są dobre dla naszego organizmu.

Tak więc, oto 5 wskazówek, które sprawią, że Twoje muffiny będą smakować wspaniale:

Nie używaj oleju

Przede wszystkim musisz unikać używania oleju w pieczeniu. Jest to jeden z głównych składników, które sprawiają, że Twoje muffiny są ciężkie i tłuste. Musisz spróbować upiec bez użycia oleju w ogóle.

Używaj proszku do pieczenia zamiast sody oczyszczonej

Soda oczyszczona jest używana do rozczynu mieszanki, ale proszek do pieczenia działa w inny sposób. W reakcji z wilgocią wytwarza dwutlenek węgla. Dzięki niemu Twoje muffiny będą lekkie i puszyste.

Dodaj trochę mleka

Jeśli chcesz, aby twoje muffiny były miękkie i bardziej puszyste, to musisz dodać mleko zamiast wody. Mleko zawiera wapń, który jest bardzo ważny dla kości.

Przechowuj je w lodówce

Muffiny nie powinny być trzymane w piekarniku przez długi czas. Jeśli trzymasz je w piekarniku przez dłuższy czas, wtedy stracą swoją teksturę i staną się suche. Aby tego uniknąć, należy trzymać je w lodówce.

Użyj miksera ręcznego

Jeśli robisz muffiny z białek, powinieneś użyć miksera ręcznego do ich wymieszania. Powodem tego jest to, że mikser ręczny sprawi, że mieszanka będzie lżejsza, a jej pieczenie zajmie mniej czasu.

Wnioski:

Tak więc, są to najlepsze 5 wskazówek, aby twoje muffiny smakowały wspaniale. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, wtedy otrzymasz wspaniałe muffiny, których nigdy wcześniej nie miałeś.