4 proste sposoby na zrobienie galaretek

Czy kiedykolwiek próbowałeś zrobić galaretki z mleka? Jeśli nie, to spróbuj właśnie teraz. Mleczna galaretka to najlepszy deser, którym można się cieszyć w chłodne dni. Mleko jest jednym z najprostszych składników do zrobienia galaretki. Wystarczy dodać do niego cukier i gotować, aż powstanie galaretka.

Ale jeśli szukasz jakichś ciekawych przepisów, to powinieneś wiedzieć, że z mleka można zrobić różne galaretki. Zobaczmy więc, jak zrobić różne rodzaje galaretek z mleka.

Galaretka bez cukru

Jest to najprostszy i najłatwiejszy sposób na zrobienie galaretek. Możesz po prostu dodać mleko, cukier, sok z cytryny i ekstrakt waniliowy do wody. Następnie można dodać do niej skrobię w proszku.

Ale, jeśli chcesz zrobić galaretki bez dodawania cukru, to powinieneś użyć mleka w proszku. Dodaj wodę do mleka w proszku i dobrze wymieszaj. Dodaj skrobię kukurydzianą i dobrze wymieszaj. Teraz włącz kuchenkę i zagotuj je. Gotuj galaretki przez 5 do 10 minut.

Galaretka warzywna

Jeśli masz ochotę na słodycze, to jest to najlepszy i najprostszy sposób na zrobienie pysznej galaretki warzywnej. Do gotującej się wody dodaj pokrojoną marchewkę i ogórka. Gdy warzywa będą ugotowane, wtedy odcedź je i dodaj do mieszanki cukier. Teraz wymieszaj wodę z cukrem i gotuj aż do uzyskania galaretki.

Jeśli nie lubisz smaku warzyw, wtedy możesz dodać imbir lub sok z limonki.

Galaretka serowa

Jeśli jesteś fanem sera i szukasz smacznego i pysznego sposobu na jego spożycie, to powinieneś wypróbować ten przepis. Możesz łatwo zrobić galaretkę serową, dodając do wrzącej wody mleko i serek śmietankowy.

Teraz wymieszaj wodę z cukrem i gotuj, aż do uzyskania galaretki.

Wnioski:

Widziałeś, że zaproponowałam cztery łatwe sposoby na zrobienie galaretek z mleka. Wszystkie z nich są bardzo proste i szybkie do wykonania. Wszystko czego potrzebujesz to garnek, sitko, drewniana łyżka i termometr. Tak więc, jeśli chcesz zrobić galaretki, to powinieneś wypróbować te przepisy.