Jak zamarynować grzyby Porcini z octem balsamicznym i cytryną

Marynowanie to proces moczenia żywności w oleju, soli, cytrynie lub occie. W tym artykule dzielę się szybką i łatwą metodą marynowania grzybów porcini z octem balsamicznym i cytryną.

Ocet balsamiczny jest najbardziej powszechnym octem, który jest powszechnie stosowany w kuchni włoskiej. Jest znany jako król octów i ma bogaty aromat i smak. Najlepszą częścią octu balsamicznego jest to, że jest niedrogi i może być przechowywany przez długi czas.

Sok z cytryny jest jednym z najlepszych składników do marynowania, który można łatwo znaleźć w kuchni. Jest kwaśny i jest naturalnym przeciwutleniaczem, który może zwiększyć twój układ odpornościowy.

Grzyby Porcini są również znane jako cèpes we Francji, cèpe we Włoszech i cèpes w Hiszpanii. Są pyszne, pożywne i można je znaleźć w każdym regionie świata. Grzyby te są bardzo dobrym źródłem białka i mogą być spożywane na surowo lub po ugotowaniu.

Składniki:

1 lb grzybów porcini

2 łyżki octu balsamicznego

Sok z ½ cytryny

Oliwa z oliwek

Sól

Sposób przygotowania:

Weź grzyby porcini i umyj je. Gdy będą już oczyszczone, pokrój je w kostkę.

Weź miskę i wlej do niej oliwę z oliwek. Teraz dodaj grzyby porcini i dobrze je wymieszaj.

Gdy skończysz, dodaj sok z cytryny i sól do grzybów porcini. Wymieszaj je dobrze i pozwól im się marynować przez 2 do 3 godzin.

Teraz możesz podawać marynowane grzyby porcini z makaronem, pizzą lub po prostu jeść je w takiej postaci.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł na temat “How To Marinate Porcini Mushrooms With Balsamic Vinegar And Lemon”. Wiem, że niektórzy z was już próbowali tego przepisu, ale jestem pewien, że pokochacie rezultat.