Najlepsza żywność dla zdrowego serca

Choroby serca są główną przyczyną zgonów w krajach rozwiniętych. Choroba serca jest nie tylko chorobą śmiertelną, ale także chorobą przewlekłą. Choroba serca występuje, gdy tętnice stają się zatkane z powodu odkładania się cholesterolu i substancji tłuszczowych. Kiedy tętnice zostają zatkane, wtedy prowadzi to do powstawania płytki nazębnej. Kiedy tętnice są zablokowane z nagromadzeniem płytki, wtedy krew nie może przepływać przez tętnice prawidłowo i to powoduje atak serca.

Żywność, które są bogate w zdrowe tłuszcze i przeciwutleniacze są najlepsze żywności dla zdrowego serca. Niektóre z najlepszych pokarmów dla zdrowego serca są podane poniżej:

Avocado

Awokado są ładowane z witamin i minerałów, które są bardzo ważne dla serca. Awokado ma wysoką zawartość tłuszczów nienasyconych i nie zawiera cholesterolu. Ma właściwości przeciwzapalne i pomaga zapobiegać chorobom serca.

Płatki owsiane

Owsianka jest jednym z najlepszych pokarmów dla zdrowego serca. Płatki owsiane zawierają wiele składników odżywczych i minerałów, które są niezbędne dla serca. Obniża również poziom złego cholesterolu i zapobiega miażdżycy.

Ryby

Ryba jest źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, które są niezbędne dla serca. Zmniejsza również ryzyko wystąpienia zawału serca.

Ciemna czekolada

Ciemna czekolada jest naładowana antyoksydantami i flawonoidami. Pomaga obniżyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

Wnioski:

Wymienione wyżej pokarmy są najlepszymi pokarmami dla zdrowego serca. Zawierają one niezbędne składniki odżywcze, które są wymagane dla zdrowego serca. Więc, spróbuj włączyć te pokarmy do swojej diety i zachować zdrowe serce.