Kruche ciasto z dżemem – szybkie i proste ciasto na każdą okazję

Kruche ciasto z dżemem to klasyczne i popularne ciasto, które zawsze dobrze smakuje. Kruche ciasto jest łatwe w przygotowaniu, a dżem może być dowolnie wybierany w zależności od preferencji smakowych. To idealna propozycja na szybki deser lub przekąskę w ciągu dnia. W tym artykule przedstawimy kilka przepisów na kruche ciasto z dżemem, które zachwycą Twoje kubki smakowe.

Kruche ciasto z dżemem truskawkowym

Kruche ciasto z dżemem truskawkowym to pyszna i klasyczna propozycja na ciasto, które świetnie smakuje na letnie przyjęcia. Potrzebne składniki:

200 g mąki pszennej
100 g masła
1 żółtko
1/4 szklanki cukru pudru
szczypta soli
1 łyżeczka proszku do pieczenia
dżem truskawkowy

Mąkę przesiać, dodać proszek do pieczenia, cukier puder i sól. Masło pokroić na małe kawałki i dodać do miski z mąką. Rozetrzeć masło z mąką, aż powstanie kruszonka. Dodać żółtko i zagnieść ciasto. Owinąć w folię spożywczą i schłodzić w lodówce przez około 30 minut. Ciasto rozwałkować na placek o grubości około 3-4 mm. Przełożyć na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Na ciasto nałożyć dżem truskawkowy i wyrównać. Piec w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 15-20 minut.

Kruche ciasto z dżemem malinowym

Kruche ciasto z dżemem malinowym to pyszna propozycja na ciasto, które świetnie smakuje na letnie przyjęcia. Potrzebne składniki:

200 g mąki pszennej
100 g masła
1 żółtko
1/4 szklanki cukru pudru
szczypta soli
1 łyżeczka proszku do pieczenia
dżem malinowy

Mąkę przesiać, dodać proszek do pieczenia, cukier puder i sól. Masło pokroić na małe kawałki i dodać do miski z mąką. Rozetrzeć masło z mąką, aż powstanie kruszonka. Dodać żółtko i zagnieść ciasto. Owinąć w folię spożywczą i schłodzić w lodówce przez około 30 minut. Ciasto rozwałkować na placek o grubości około 3-4 mm. Przełożyć na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Na ciasto nałożyć dżem malinowy i wyrównać. Piec w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 15-20 minut.

Kruche ciasto z dżemem porzeczkowym

Kruche ciasto z dżemem porzeczkowym to ciekawa propozycja na ciasto, które świetnie smakuje na letnie przyjęcia. Potrzebne składniki:

200 g mąki pszennej 100 g masła 1 żółtko 1/4 szklanki cukru pudru szczypta soli 1 łyżeczka proszku do pieczenia dżem porzeczkowy

Mąkę przesiać, dodać proszek do pieczenia, cukier puder i sól. Masło pokroić na małe kawałki i dodać do miski z mąką. Rozetrzeć masło z mąką, aż powstanie kruszonka. Dodać żółtko i zagnieść ciasto. Owinąć w folię spożywczą i schłodzić w lodówce przez około 30 minut. Ciasto rozwałkować na placek o grubości około 3-4 mm. Przełożyć na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Na ciasto nałożyć dżem porzeczkowy i wyrównać. Piec w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 15-20 minut.

Kruche ciasto z dżemem morelowym

Kruche ciasto z dżemem morelowym to kolejna propozycja na ciekawe połączenie smaków. Potrzebne składniki:

200 g mąki pszennej 100 g masła 1 żółtko 1/4 szklanki cukru pudru szczypta soli 1 łyżeczka proszku do pieczenia dżem morelowy

Mąkę przesiać, dodać proszek do pieczenia, cukier puder i sól. Masło pokroić na małe kawałki i dodać do miski z mąką. Rozetrzeć masło z mąką, aż powstanie kruszonka. Dodać żółtko i zagnieść ciasto. Owinąć w folię spożywczą i schłodzić w lodówce przez około 30 minut. Ciasto rozwałkować na placek o grubości około 3-4 mm. Przełożyć na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Na ciasto nałożyć dżem morelowy i wyrównać. Piec w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 15-20 minut.

Kruche ciasto z dżemem jagodowym

Kruche ciasto z dżemem jagodowym to propozycja dla miłośników owocowych smaków. Potrzebne składniki:

200 g mąki pszennej 100 g masła 1 żółtko 1/4 szklanki cukru pudru szczypta soli 1 łyżeczka proszku do pieczenia dżem jagodowy

Mąkę przesiać, dodać proszek do pieczenia, cukier puder i sól. Masło pokroić na małe kawałki i dodać do miski z mąką. Rozetrzeć masło z mąką, aż powstanie kruszonka. Dodać żółtko i zagnieść ciasto. Owinąć w folię spożywczą i schłodzić w lodówce przez około 30 minut. Ciasto rozwałkować na placek o grubości około 3-4 mm. Przełożyć na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Na ciasto nałożyć dżem jagodowy i wyrównać. Piec w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 15-20 minut.

Kruche ciasto z dżemem brzoskwiniowym

Kruche ciasto z dżemem brzoskwiniowym to kolejna propozycja na połączenie smaków. Potrzebne składniki:

200 g mąki pszennej 100 g masła 1 żółtko 1/4 szklanki cukru pudru szczypta soli 1 łyżeczka proszku do pieczenia dżem brzoskwiniowy

Mąkę przesiać, dodać proszek do pieczenia, cukier puder i sól. Masło pokroić na małe kawałki i dodać do miski z mąką. Rozetrzeć masło z mąką, aż powstanie kruszonka. Dodać żółtko i zagnieść ciasto. Owinąć w folię spożywczą i schłodzić w lodówce przez około 30 minut. Ciasto rozwałkować na placek o grubości około 3-4 mm. Przełożyć na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Na ciasto nałożyć dżem brzoskwiniowy i wyrównać. Piec w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 15-20 minut.

Kruche ciasto z dżemem malinowo-cytrynowym

Kruche ciasto z dżemem malinowo-cytrynowym to propozycja na połączenie słodyczy z lekką kwaśnością. Potrzebne składniki:

200 g mąki pszennej 100 g masła 1 żółtko 1/4 szklanki cukru pudru szczypta soli 1 łyżeczka proszku do pieczenia dżem malinowo-cytrynowy

Mąkę przesiać, dodać proszek do pieczenia, cukier puder i sól. Masło pokroić na małe kawałki i dodać do miski z mąką. Rozetrzeć masło z mąką, aż powstanie kruszonka. Dodać żółtko i zagnieść ciasto. Owinąć w folię spożywczą i schłodzić w lodówce przez około 30 minut. Ciasto rozwałkować na placek o grubości około 3-4 mm. Przełożyć na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Na ciasto nałożyć dżem malinowo-cytrynowy i wyrównać. Piec w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 15-20 minut.

Kruche ciasto z dżemem truskawkowo-rabarbarowym

Kruche ciasto z dżemem truskawkowo-rabarbarowym to propozycja na połączenie dwóch sezonowych owoców. Potrzebne składniki:

200 g mąki pszennej 100 g masła 1 żółtko 1/4 szklanki cukru pudru szczypta soli 1 łyżeczka proszku do pieczenia dżem truskawkowo-rabarbarowy

Mąkę przesiać, dodać proszek do pieczenia, cukier puder i sól. Masło pokroić na małe kawałki i dodać do miski z mąką. Rozetrzeć masło z mąką, aż powstanie kruszonka. Dodać żółtko i zagnieść ciasto. Owinąć w folię spożywczą i schłodzić w lodówce przez około 30 minut. Ciasto rozwałkować na placek o grubości około 3-4 mm. Przełożyć na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Na ciasto nałożyć dżem truskawkowo-rabarbarowy i wyrównać. Piec w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 15-20 minut.

Podsumowanie

Kruche ciasto z dżemem to szybki i prosty przepis na smaczne i uniwersalne ciasto, które sprawdzi się na każdą okazję. Można wykorzystać różne rodzaje dżemu, dzięki czemu można eksperymentować z różnymi smakami i skomponować idealne dla siebie połączenie. Warto spróbować przygotować kruche ciasto z dżemem samemu i cieszyć się pysznym i aromatycznym deserem lub przekąską.